Tlenoterapia a urazy

Tlenoterapia a urazy


HBOT pozwala nie tylko szybciej odbyć rekonwalescencję po przebytym urazie, ale także zapobiegać ich powstawaniu. Tlenoterapia jest powszechnie stosowana wśród sportowców i nazywana jest „legalnym dopingiem”. 

O tym, że tlen jest niezbędny do funkcjonowania wszystkich żywych organizmów uczymy się już w podstawówce. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę jak ogromne znaczenie ma tlen dla wszystkich naszych tkanek. Właśnie dlatego dostarczenie większych ilości tego pierwiastka pozwala nam funkcjonować lepiej.


Co mówią badania? 

Według ostatnich badań HBOT jest bardzo obiecującą terapią w leczeniu kontuzji. Pozwala na lepsze ukrwienie miejsca urazu, dzięki czemu tkanki są dobrze odżywione i szybciej się regenerują. Tlen ma działanie antybakteryjne – zapobiega więc rozwojowi infekcji. 


Co my obserwujemy u naszych pacjentów?

Są takie efekty, które można zaobserwować gołym okiem. Jest to zniesienie dolegliwości bólowych i poprawa ruchomości w stawach. Niejednokrotnie pacjenci zgłaszali nam, że po serii zabiegów są w stanie wykonywać czynności, które wcześniej im sprawiały problem, a nawet ból. Z relacji znajomych i rodziny, którzy korzystali z komory wiemy, że efekty utrzymują się długo po skończeniu terapii. 


Źródła: 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31876671/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8898456/

Scroll to Top