Tlenoterapia a leczenie niepłodności

Niepłodność może mieć tysiące przyczyn i dotyka tak samo kobiet jak i mężczyzn. Według aktualnych badań co piąta para zgłasza się z tym problemem do lekarza, a co czwarta ciąża kończy się poronieniem. 


Jak zatem może pomóc tlenoterapia? 

U kobiet:

Zauważono pozytywny wpływ HBOT na grubość i jakość endometrium – co to oznacza? Grubość endometrium jest kluczowym elementem jeżeli chodzi o zagnieżdżenie się zarodka. To właśnie za cienkie lub niewystarczająco ukrwione endometrium jest przyczyną wielu wczesnych poronień. 

U mężczyzn:

Poprawa utlenienia i ukrwienia jąder oraz prostaty,a także wypływa na poprawienie jakości nasienia. 

Dodatkowo:

HBOT ułatwia usunięcie toksyn z organizmu oraz poprawia metabolizm. Usprawnienie krążenia i mikrokrążenia ma także niemały wpływ na wysokość libido i sprawność seksualną.

Oczywiście należy pamiętać, że nie korzystamy z komory hiperbarycznej w ciąży, zatem jeżeli staracie się o dziecko zalecamy zrobienie testu beta HCG przed przystąpieniem do zabiegu. 


Pomimo iż tlenoterapia hiperbaryczna nie jest oficjalnie zatwierdzoną metodą leczenia niepłodności, może być bardzo dobrym sposobem na przygotowanie do ciąży (zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny).


Źródła:


https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33201797/

Scroll to Top