Tlenoterapia a operacje i zabiegi

Każdy zabieg lub operacja wiąże się z dużym obciążeniem organizmu: przerwanie ciągłości skóry, narkoza lub znieczulenie, utrata krwi, rekonwalescencja. 

Jak terapia HBOT może wspomóc proces powrotu do zdrowia? 

Przede wszystkim zwiększona dystrybucja tlenu wspomaga proces detoksykacji organizmu oraz poprawia metabolizm. Zapobiega to wdaniu się infekcji do i tak już osłabionego organizmu. HBOT wspomaga również angiogenezę (tworzenie się nowych naczyń krwionośnych) co pomaga w regeneracji uszkodzonych tkanek. Jak już wiecie z naszych ostatnich postów tlenoterapia zwiększa produkcję komórek macierzystych, które mają niesamowite zdolności regeneracyjne! Kolejnym benefitem jest zwiększona dystrybucja tlenu do komórek nerwowych – często pacjenci pooperacyjni uskarżają się na brak (lub osłabienie) czucia w miejscu rany – HBOT skutecznie pomoże poradzić sobie z tym problemem. Warto również wspomnieć o powstawaniu nowych włókien kolagenowych co zmniejsza ryzyko powstawania zrostów w bliźnie pooperacyjnej.

HBOT to doskonała forma przygotowania do operacji czy zabiegu i rekonwalescencji po nim. Wzmocniony organizm łatwiej poradzi sobie podczas operacji i jak wskazują badania, HBOT zmniejsza ryzyko komplikacji okołozabiegowych. 

Źródła:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34439876/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26106870/

Scroll to Top